Patricia Urquiola, pall, "Fjord", Moroso, Italien, 2000-tal.
Stoppad pall med vit skinnklädsel ovan, sidopartier med randig textilklädsel. Märkt Moroso undertill. Längd 102, bredd 67, höjd 33 cm.
Ställvis slitage. Fläckar.