Teakfanerad, 6 lådor med knopphandtag. Bredd 76, djup 38, höjd 105 cm. Nyckel finns.
Smärre slitage. Märken.
Andreas Siesing Svenska 70-talsmöbler. sid. 124.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10