Antonio Citterio, soffbord, "Mera", B&B Italia, 2000-tal.
Underrede av metall. Rund skiva av marmor. Diameter 90, höjd 40 cm.
Skador; skivan med nagg och större sprickor. Märken.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10