Ulla Procopé, frukostservis, 16 delar, stengods,"Ruija", Arabia, Finland, 1975-1981.
Bestående av:
6 koppar med fat, fatens diameter 16,5 cm.
Gräddkanna, höjd 7 cm.
Tekanna med sil, höjd 21 cm.
4 djupa tallrikar, 21 cm.
4 assietter, 21 cm.
Något slitage. Nagg på en kopp.