Emil Busch, Rathenow, Tyskland, cirka 1910-tal. Fodral i mahogny, på tredelad fot. Längd 75, bredd 42, höjd 132 cm.
Ej funktionstestad. Ställvisa skador. Torrsprickor. Ej fullständigt genomgången.