Vitmålade med rikt skuren dekor av lagerblad och fleuroner, spjälade sidopartier, stoppad sits. Längd 59, bredd 41, höjd 70 cm.
Slitage. Märken. Fläckar. Smärre skador. Senare målning. Klädsel saknas.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10