Florence Knoll, skänk / sideboard för Artek, licenstillverkad av Billnäs fabrik, Fiskars, Finland 1960-tal.
Två skjutdörrar med bakomliggande hyllplan och draglådor. Metallben. Längd 113 cm, djup 42,5 cm, höjd 73 cm. Stämpelmärkt av tillverkaren.
Skador. Fanerskador. Repor.