Bertil Vallien, fat samt 3 skulpturer, glas, Kosta Boda, signerade.
Kvadratiskt fat med polykrom dekor, signerat Kosta Boda B Vallien 7075368, 22 x 22 cm.
Glasklot med plykrom dekor, signerad 7172000 Kosta Boda Lim.Ed 500 B.Vallien, diameter 10 cm.
Miniatyråt, signerad Kosta Boda BV 7099812 längd 10 cm.
Blåtonad skulptur med polykrom invändig dekor, signerad 8BVAAT 009023 Kosta Boda Atelier B.Vallien, höjd 11 cm.
Obetydligt ytslitage.