Ingeborg Lundin, glasservis, 95 delar, "Silvia", Orrefors.
Bestående av:
2 karaffer, 25 cm.
15 champangeglas, 20 cm.
14 selterglas, 7 cm.
14 ölglas, 12 cm.
13 vinglas, 15,5 cm.
12 starkvinsglas, 9,5 cm.
14 sherryglas, 11 cm.
11 dessertvinsglas, 13 cm.
De flesta glas signerade under.
Enstaka nagg.