Lennart Segerstråle, etsning, signerad i plåten samt med blyerts 1933. Numrerad 24/55, märkt T.p.l' a.
Tranor. 29x35,5 cm.
Åldersrelaterat slitage. Ej examinerad ur ram. Gulnad.
Dedikation av konstnären.