Okänd konstnär, tidigt 1900-tal, skulptur/byst, signerad, patinerad metall på stensockel, höjd 25,5 cm.
1700-talsdam med plymer och blommor i håret. Signerad Abel Moc. Höjd 24 cm (inklusive stensockel 25,5 cm).
Ytsmuts. Fläckar, Smärre ytslitage och strödda skrapmärken. Sprickor i stenbasen.