Mahognyfanerad med te lådor. Rik dekor av intarsia samt beslag av mässing. Stenskiva. Bredd 112, djup 54, höjd 82 cm. Nyckel finns.
Nyckeln fungerar som dragnyckel. Nagg. Smärre fanerskador. Smärre slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10