Bertil Vallien, vas samt skålar, 2 st, glas, Kosta Boda/Boda.
Polykromt glas. Flaska signerad Kosta Boda Artist Coll B Vallien 89253. Skål signerat Kosta Boda Atelier 935006/500 B. Vallien. Skål på fot signerad Boda B Vallien 51553. Höjd 12-30.5 cm.
Smärre slitage.