Berit Woelfer, matta, rölakan, signerad BW, ca 235 x 165 cm.
Mönster av blommor i grönt och gult.
Fläckar. Smärre skador på fransar.
Textilkonstnär, Konstfack i Stockholm, efter studier arbetade Berit Woelfer bl.a. för Elsa Gullberg och Svensk Hemslöjd, sedan Kasthall.