Stomme av mässingsfärgad metall, tre svängda armar för en ljuspunkt vardera. Kupor av opalglas. Diameter 39, höjd 44 cm.
Ej funktionstestad. Smärre slitage. Nagg, ett större.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10