Tiffany & Co, ring halvallians platina 950 med runda briljantslipade diamanter
Diamanter ca 0,91 ct totalt, färg och klarhet ca G-H/VS, infattning mäter 20,05x3,3x2,9 mm, ringstorlek 17,3/54,4, vikt ca 5,1 gram
Smärre repor. Två diamanter med nagg i rondisten synliga i 10x lupp. Tre diamanter med nagg i rondisten synligt i mikroskop.