Stomme av bemålat trä, stolar med löst liggande stoppade sitsar, sitthöjd 44 cm, rygghöjd 99 cm, karmstolarnas bredd 62 cm, bord mäter 106 cm diameter, höjd 75 cm, en iläggsskiva á 50 cm
En klaff på iläggsskivan är borta. Bruksslitage. Fläckar. Märken. Repor.