Carl Fagerlund, Taklampa, Orrefors, 1900-talets senare del
Tre ljuspunkter, stomme och kåpa av mässing, kupa av gjutet glas, diameter ca 37 cm, höjd 20 cm
Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad.