Johannes Andersen, soffbord, "Capri", CF Christensen, Silkeborg, Danmark, 1960-tal.
Asymmestriskt fanérat med teak. Brickmärkt. Längd 160, bredd 76, höjd 50 cm.
Fanerskador. Fläckar. Något slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10