Sideboard, gustaviansk stil, Abrahamsons Möbelfabrik AB 1900-talets mitt.

Fanerat i mahogny och ljusare träslag, delvis snidad dekor, två skåpsdörrar med varsitt bakomliggande fast hyllplan, mittparti med tre lådor, mässingsdetaljer, Nyckel finns, tarra, 157x44x80 cm

Bruksslitage. Märken. Repor. Bucklor.

Utropspris
250 EUR