Fanerat med teak, beslag av metall, mittdel med två bakomvarande flyttbara hyllplan, under två lådor, till höger skåp med två bakomvarande flyttbara hyllplan, till höger fyra utdragbara lådor med avdelare samt ett flyttbart hyllplan, 170x45x105,5 cm Nyckel finns.
Bruksslitage. Repor. Fläckar.