Stomme av mässing. Inre kupa av formgjutet bärnstensfärgat glas, yttre kupa av klarglas med matterad yta och stiliserad dekor. Tre ljuspunkter. Diameter 51, höjd 60 cm.
Ej funktionstestad. Smärre slitage. Mindre nagg på kanten.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.