Taklampor, ett par, 1940-tal.

Taklampor, ett par, 1940-tal.

Kupor av opakt glas med stiliserad grön bård, Stänger av förkromad metall. Höjd 42 cm.

Senare stänger. Smärre slitage på glaskupor.

Proveniens

Enligt uppgift köpta från Pukeberg.

Utropspris
2 500 SEK