Signe Brander, fotografier, 11 st, uppfodrade på kartong. 1900-talets första kvartal.
Fotografier från Moisio gård, Elimäki, Elimäki kyrka och klockstapel, Mustila, Villikkala, Peippola och Myllylä. Bildstorlek 16,5 x 23 cm.
Åldersrelaterat slitage. Vågig kartong. Fläckar.