Pava Katarinassun Fankki. kniv, horn, samearbete, monogramsignerad "P.K.F.", Rattejokk.

Kniv. Ben och läder samt stål. Ristad dekor. Monogramsignerad och daterad 1922. Total längd 24,5 cm.

Handskriven notering i bläck på lädret. Märken. Skada.

5 001
455
476
Utropspris
8 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (5 bud)
12 jun 18:35
5 001 SEK
12 jun 18:34
3 000 SEK
8 jun 15:59
2 000 SEK
8 jun 14:07
1 200 SEK
5 jun 21:27
1 000 SEK
Jan Ekman
Jan Ekman
+46 (0)70 267 09 23