Nanny Still

(Finland, 1926-2009)
Nanny Still
(Finland, 1926-2009)

Nanny Still, karaff och 6 st dricksglas, "Flindari". Riihimäen lasi Oy.

Turkosblått glas. Karaff höjd 32 cm.
6 glas höjd 5 cm.

Åldersrelaterat slitage. Smärre nagg på proppens nedre del. Helhetsintrycket är gott.

Formgivare

Utropspris
250 EUR

Mikael Nygård
Mikael Nygård

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?