244386
Alexander Calder
(1898-1976)

ALEXANDER CALDER, "Derriere le Miroir", 2 st, No 173, okt 1968 och no 201, jan 1973, med originallitografier, utgivna av Maeght.

1968 med 6 färglitografier. 1973 komplett med 4 färglitografier. Båda 38 x 28.

Slitage. Mapp ställvis gulnade. Fläckar. Veck. Revor. Enstaka blad med veck.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
1 200 SEK