TALLRIKAR, 17 st samt DJUPA TALLRIKAR, 4 st, fajans, 1800-talets andra hälft.

Vapendekor i blått.

Rester av tejp, slitage samt nagg, 3 delar med sprickor. Glasyrsprickor. Tillverkningsdefekter. En del med flisa.

Proveniens

Proveniens enligt uppgift, Colonna D'istria slott Korsika.

Utropspris
1 500 SEK