Vitmålat. Tvådelat. Överdelen med skåp med bakomliggande med hyllinredning med skedhylla. Underdel med lådor i fronten. Dragring. L 116, B 43, H 199. Nyckel finns.
Underdelen kraftigt renoverad. Senare bemålning. Senare beslag. Bruksslitage. Maskstunget. Märken och repor. Små skador.