SPEGEL, sengustaviansk, Isaac Wilhelm Muhr, Gävle, sign. (1779-1827).

Bronserad. Dekoration av korroderad metallskiva med inslag av florala element. B 35, h 66.

Slitage, repor, senare glas, maskstungen.

Utropspris
1 500 SEK