FIGURINER, 3 st, porslin, bl a Rörstrand, 1900-talets första hälft.
Fiskmås, märkt undertill "SP S7". Höjd ca 17,5 cm. Gås, märkt undertill "SP S7". Höjd ca 17 cm. Figurin med skålfat, uggla med tre små vita möss.
Obetydligt slitage. Skålfat med naggade öron på möss.