Rik dekor av två damer samt rosor. Urtavla i emalj, med romerska siffror samt arabiska siffror för minuter. Märkt undertill. Pendel finns. Höjd ca 45 cm.
Slitage. Ytsmuts. Nagg. Nyckel saknas.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.