BORDSPENDYL, porslin, sannolikt runt år 1900.

Rik dekor av två damer samt rosor. Urtavla i emalj, med romerska siffror samt arabiska siffror för minuter. Märkt undertill. Pendel finns. Höjd ca 45 cm.

Slitage. Ytsmuts. Nagg. Nyckel saknas.

Utropspris
4 000 SEK