René Lalique

(Frankrike, 1860-1945)
René Lalique
(Frankrike, 1860-1945)

VAS, "Ferrieres", signerad R. Lalique, France, No 1019. 1920/30-tal.

Delvis blästrat, svagt grönttonat glas med dekor av blommor. Höjd 17 cm.

Obetydligt slitage. Obetydlig fotnagg. Delvis nedslipad mynningskant.

Utropspris
8 000 SEK