GRAFIKMAPPAR, 14 st, Föreningen för grafisk konst, bl.a. 1910.

Olika motiv och konstnärer, bl.a. Albert Edelfelt, "Gubbe som lyssnar" och Carl Larsson, "Den underliga dockan". Varierande bladstorlekar, bl.a. 40 x 30 och 37 x 28 cm.

Kraftigt slitage, skador. Gulnade. Ej fullständiga, ej genomgånget.

Utropspris
2 000 SEK