SKULPTUR, patinerad metall, 1900-talets första hälft.

Man med spjut samt rovfågel. Signerad på sockel de Roncourt. Längd 61 cm. Höjd ca 73 cm.

Slitage. Märken. Sockel med nagg.

Utropspris
6 000 SEK