SKULPTUR, jugend, patinerad metall, omkring år 1900.

"Le sommeil". På träsockel. Total höjd 61 cm.

Ytslitage. Mindre fläckar. Färgbortfall. Sockel med sprickor. Kvinnans arm med skada samt lagning.

Utropspris
2 500 SEK