Utagawa Ichiyusai Kuniyoshi

(Japan, 1798-1861)
Utagawa Ichiyusai Kuniyoshi
(Japan, 1798-1861)

UTAGAWA ICHIYUASAI KUNIYOSHI, träsnitt. Japan 1800-talets mitt.

Krigare. Bladstorlek ca 26 c 37 cm. Oramad.

Veck, kanter med skador. Pappret gulnat. Mindre färgbortfall.

Utropspris
1 500 SEK