KRISTALLMOTTAGARE med separat tratt, 1900-talets första hälft.

Låda av betsat lövträ. Uppfällbart lock. Längd 29. Bredd 19. Höjd 20 cm. Svartlackerad tratt av metall, märkt Nora. Höjd 66 cm.

Ej funktionstestad. Låda med repor och märken.

Utropspris
1 500 SEK