SERVISDELAR, 82 st, porslin, "Ostindia", Rörstrand.
19 flata tallrikar, 18 cm
10 flata tallrikar, 21 cm
12 djupa tallrikar, 24 cm
11 flata tallrikar, 24,5 cm
2 djupa tallrikar, 16 cm
6 tekoppar med fat
5 kaffekoppar med fat + 1 extra kopp medföljer
9 mockakoppar med fat + 1 extra fat medföljer.
1 såsbåt
1 sockerskål med lock
1 gräddsnipa
3 uppläggningsfat, 24 - 36 cm
1 kopp
1 fat
Slitage, nagg och flisor, repor, smuts, lagning.