DRYCKESHORN, nyrenässans, horn och nysilver, GAB, Stockholm, 1800-talets slut.

Dekor av fabeldjur. Höjd 30 cm.

Bruksslitage, anlöpningar, sprickor med skador. Lagningar med limrester. Lös dekordel. Något ostabil.

Utropspris
1 500 SEK