Axel Fridell

(Sverige, 1894-1935)
Axel Fridell
(Sverige, 1894-1935)

AXEL FRIDELL, etsning, signerad, numrerad 11/30, daterad 1925 i plåten.

État I. Strömsborg, Stockholm. Plåtstorlek ca 19,5 x 29,5.

Ej examinerad ur ram. Gulnad.

Svenska konstutställningen i Hamburg, Lübeck och BErlin 1926.

Haskel 220.

Utropspris
3 000 SEK