AXEL FRIDELL, etsning, signerad, numrerad 11/30, daterad 1925 i plåten.
État I. Strömsborg, Stockholm. Plåtstorlek ca 19,5 x 29,5.
Ej examinerad ur ram. Gulnad.
Svenska konstutställningen i Hamburg, Lübeck och BErlin 1926.
Haskel 220.