TAKLAMPA, 1900-talets första hälft. Höjd ca 80 cm.

Stomme av kromad metall och trä. Fem ljusarmar. Kupor av melerat glas. Diameter ca 64 cm.

Ej funktionstestad. Repor och märken. Några mindre nagg. Anlupen metall.

Utropspris
1 500 SEK