Tryckt dekor av stiliserade blomster.
11 mattallrikar, d 24,5 cm
11 förrättstallrikar, d 21 cm
12 djupa tallrikar, d 24,5 cm
12 assietter, d 17,5 cm
6 uppläggningsfat, l 25-36 cm
2 uppläggningsformar, l 18-23,5 cm
1 såsbåt, l 21 cm
Slitage. Dekor ställvis med reporhttps://www.bukowskis.com/admin/customers/471439/items/702787-matservisdelar-55-delar-lidkoping-1930-tal. En djup mattallrik och en flat mattallrik med nagg.