BÄGARE MED RINGHÄNGEN , trefotad, silver, Sigfrid Carlenius d.y., Torneå 1761. Vikt ca 132 g.

Invändig förgylld. Dekor av två ringförsedda gördelband. Höjd 12 cm.

Smärre slitage.En ring saknas samt ögla saknas.

Utropspris
7 500 SEK