PETER HVIDT & ORLA MØLGAARD NIELSEN, soffa / dagbädd "FD 451", Danmark 1900-talets mitt.
Teak och rotting, lösa stoppade plymåer. Bär tillverkarens plakett. Nedfällbara armlän. Längd 165-225 cm.
Smärre slitage. Märken.