ENRICO BAJ, färgetsning, signerad baj och numrerad 4/50 med blyerts. Utförd 1967.
"Bob Zaguri travesti en Brigitte Bardot au bal masqué de la Vicomtesse de Noailles". Ur portföljen "Jet Set Suite". Plåtstorlek cirka 24 x 28,5 cm.
Ej examinerad ur ram. Inskriberad IV med blyerts i nedre vänstra hörnet.
Catalogue de l'oeuvre graphique et des multiples d'Enrico Baj. Volume I. 1952-1970, nr 172.