SÄNGAR ett par SAMT SÄNGBORD, ett par, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.

Målade och bronserade. Skuren dekor. Sängarnas innermått 200 x 90 cm. Sängbord med låda i sarg samt ett hyllplan. Bredd 43. Djup 30. Höjd 67 cm.

Slitage. Smärre färgbortfall. Förlängda sargar. Fläckar.

Utropspris
4 000 SEK