SKÅP, omkring 1800.

SKÅP, omkring 1800.

Bemålad furu. Rak form, i fronten två räfflade dörrar. Nedtill två lådor.Framskrapad originalfärg. Bredd 123, djup 47, höjd 203 cm. Nyckel finns.

Slitage, smärre skador. Renoverad. Kompletterad. Maskstungen. Senare list upptill. Låset defekt.

Utropspris
10 000 SEK