BERTIL VALLIEN, vas och glas i glas, "Galaxy", Kosta Boda, 1980-tal.
Dekor i blått mot vit ljusblå fond. Vasen signerad Kosta Boda Artist Coll B. Vallien 48016. Höjd ca 21 och 26 cm, vasens längd 22 cm.
Obetydligt slitage.