Stomme med sex svängda ljusarmar. Floral dekor och förgyllda partier. Diameter ca 50 cm.
Smärre slitage. Nagg. Ej funktionstestad.
Inköpt i Genève hos Société Genevoise D'Electricite Max Olivet, 6 Cours de Rive, 1976., kvitto medföljer.